Zlatý vitaminový trojlístek ACE

Vitaminy A, E a C jsou tzv. antioxydanty – reagují s kyslíkem a tím předcházejí tvorbě zhoubných peroxidových produktů v těle. Tyto vitaminy působí v těle jako součást komplexního ochranného systému a efektivně zajišťují mnoho ochranných funkcí, snižují riziko rakoviny a zpomalují rozvoj aterosklerózy.

Vitamin A – beta-karotén

Beta-karotén je považován za nejbezpečnější formu vitaminu A a podle potřeby je v lidském organismu na vitamin A přeměňován. Vitamin A se vyskytuje v potravinách živočišného původu, beta-karotén v potravinách rostlinného původu. Karoténoidy mají v lidském těle i další významné funkce. Podporují zrak, správný růst, obnovu tělesných tkání, tvorbu kostí a zlepšují funkci imunitního systému.

Vitamin E

Vitamin E je jako antioxydant třikrát účinnější než vitamin C. Svými antioxydačními účinky napomáhá k regeneraci buněk a zpomaluje stárnutí. Snižuje krevní cholesterol a chrání hormony a vitaminy rozpustné v tucích, posiluje nervový systém a zpevňuje imunitu.

Vitamin C

Na rozdíl od předchozích vitaminů je vitamin C rozpustný ve vodě. Proto není v organismu ukládán a jeho přívod potravou musí být plynulý a pravidelný. Jeho zdrojem jsou potraviny rostlinného původu, zejména v čerstvém ovoci a zelenině. Vitamin C má antioxydační účinky, potlačuje alergie a čistí tělo od cizorodých látek a posiluje imunitní systém. Je potřebný k metabolismu cholesterolu a k jeho přeměně na žlučové kyseliny. Pomáhá při vstřebávání železa a při tvorbě kolagenu, nezbytného pro vazivo. Má schopnost vázat těžké kovy a podílí se na odstraňování olova. 

Náš internetový obchod se sportovními potřebami sportsmarket.cz nabízí doplňky stravy nejen pro sportovce, bohaté na vitaminy ACE a další tělu potřebné látky. V naší nabídce můžete najít například vitaminový doplněk stravy Daily Tab firmy Penco, který obsahuje širokou škálu potřebných vitamínů, minerálů a biologicky aktivních složek, například koenzym Q10, sibiřský ženšen nebo echinaceu v tabletách s postupným uvolňováním, které posilují imunitu a regeneraci, zvyšují psychický a fyzický výkon, zpomalují stárnutí atd.Nabízíme ještě celou řadu dalších doplňků stravy pro sportovce. Navštivte nás a vyberte si ten, který Vám bude nejlépe vyhovovat!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.