Servis notebooků Ústí nad Labem a klávesnice pro notebooky Asus

Klávesnice pro notebooky Asus v regionu Ústí nad Labem

Klávesnice je u notebooků integrální součástí počítače. Tlačítka jsou obvykle menší než v případě standardní klávesnice běžné velikosti. Klávesnice notebooku je také mnohem kompaktnější a rozložení kláves je poněkud odlišné. Hlavním rozdílem je, že klávesnice notebooků většinou neobsahují oddělenou numerickou část, na kterou jste zvyklí z běžných klávesnic k PC. Většinou ale stačí trocha praxe a na psaní prostřednictvím klávesnice notebooku si bez větších problémů zvyknete.

Pokud notebook plánujete využívat nejen jako přenosný počítač, ale i k pravidelné práci doma nebo v kanceláři, zvažte zakoupení externí klávesnice, kterou k notebooku připojíte např. pomocí USB. Pro připojení USB klávesnice do portu PS/2 lze využít redukce.

Poškozené klávesnice pro notebooky Asus i ostatní náhradní díly vám ochotně vymění specializovaný Servis notebooků Asus Ústí nad Labem. V jejich e-shopu máte možnost objednat si náhradní díly Asus, včetně opravy notebooku Asus jejich technikem. Objednáte-li si náhradní díl, zajistí vám Servis notebooků Ústí nad Labem odvoz vašeho notebooku Asus a notebook se vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc vám Servis notebooků Ústí nad Labem poskytne plnou záruku na montáž klávesnice pro notebooky i ostatních dílů.

Klávesnice pro notebooky bývají nejčastěji řešeny jako tenký sendvič několika vrstev fólií, na nichž jsou napařeny vodivé vrstvy – tzv. membránová klávesnice. Při stisku klávesy dojde ke stlačení pružné vrstvy mezi fóliemi a ke kontaktu mezi dvěma vodivými cestami. Tím se vygeneruje signál, dekódovaný speciálním integrovaným obvodem jako stisk konkrétní klávesy. Problém je, že opakovaným prohýbáním vrstev se materiál unavuje, dochází k protlačování vrstev, trhání membrán a k oxidaci vodivých cest na membránách. Po určité době používání se stává klávesnice nepoužitelnou a je nutné ji vyměnit za novou.

Klávesnice (keyboards) jsou náhradní díly pro notebooky, které slouží pro vstup dat zadávaných uživatelem do notebooku. Vzhledem k tomu, že klávesnice jsou asi nejvíce mechanicky namáhaným dílem notebooku, bývají nejčastěji měněnými náhradními díly u většiny notebooků.

Vadná klávesnice notebooku

Když vynecháme zcela zjevná poškození, jako jsou ulomené klávesy nebo ošoupané potisky kláves, projevují se zejména tyto vady klávesnice:

 • občasné nebo trvalé vynechávání stejných písmen při psaní
 • zdvojování stejných znaků při psaní
 • opakované stále stejné překlepy – zobrazují se jiná písmena než odpovídají klávese
 • lepení kláves – nezvedají se do výchozí polohy jako ostatní zdravé klávesy
 • náhodné problikávání mezi okny Windows – projev vadných řídicích kláves
 • náhodné samovolné umazávání psaného textu – vadné řídicí klávesy
 • nemožnost psaní diakritiky nebo vyvolání speciálních funkcí kláves
 • Náhradní díly pro notebooky Asus v Ústí nad Labem

  Navštivte e-shop s náhradními díly pro notebooky Asus, odešlete objednávku klávesnice pro notebooky Asus nebo jiného dílu, případně nezávaznou poptávku. Obchodníci vám obratem odešlou potvrzení vaší objednávky, případně aktualizovanou cenovou nabídku včetně termínu dodání klávesnice pro notebooky nebo jiného dílu Asus.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.