Pokládka podlahy v regionu Ústí nad Labem

Podlahové krytiny

Typ podlahy vybíráme podle několika kritérií

Požadavky na podlahy se liší nejen podle možností naší peněženky, ale i podle jednotlivých místností bytu či domku v Ústí nad Labem. Jiné nároky jsou na podlahovou krytinu v místnostech, kde se chodí v botách, než na podlahu v dětském pokoji, koupelně či kuchyni. Tam, kde je důležitá i zvuková izolace, nejsou na podlahy příliš vhodné tvrdé krytiny.


Jak si vybrat podlahářskou firmu v Ústí nad Labem a Ústeckém kraji?

Podlaháři Ústí nad Labem vám rádi poradí při výběru vhodných materiálů i typu podlahy. Zruční podlaháři mají mnohaleté zkušenosti s širokým sortimentem podlahových krytin různých výrobců a dodavatelů. Jejich doporučení vycházejí z osobních zkušeností podlahářů i zákazníků. Na internetových stránkách podlahářství Ústí nad Labem naleznete poptávkový formulář, jehož vyplnění vám nezabere ani 5 minut. Poté vás bude kontaktovat pracovník firmy podlahy Ústí nad Labem, se kterým si dohodnete termín návštěvy podlaháře u vás doma nebo ve firmě.

Jak si tedy vybrat vhodný typ podlahy?

Dřevo je asi nejstarší krytinou, bohatou na nabídku barev, tvarů i vzorů nabízejí například podlahy z masivních prken, vícevrstvé dřevěné podlahy i klasické parkety. Klasické dřevěné podlahy mají i v dnešní době stále své kouzlo.
V místnostech, kde se vyskytuje vlhkost nebo špína – na chodbách, v předsíni, koupelně či kuchyni – se osvědčily obkládačky, které lze velice snadno udržovat. V těchto místnostech je možné použít i přírodní kámen ve formě desek – například mramor či břidlici.
Po podlaze z korku se zase příjemně chodí, působí velice teple a má vynikající tepelný i zvukový izolační účinek. Korkové podlahy vynikají svou dlouhou životností.
Krytiny z PVC jsou velice snadno udržovatelné a odolné. Linoleum se pokládá beze spár nebo jej lze svařovat, velice jednoduše se udržuje. V bytech se osvědčilo zejména pěnové PVC. Linoleum lze doporučit do kuchyně i koupelny, vhodné je i pro byty alergiků.
Nejvíce používanou podlahovou krytinou jsou koberce. Kobercové podlahy jsou při našlápnutí elastické, snižují hluk a zlepšují akustiku místností, ve kterých jsou položeny. Jsou vhodné i pro alergiky, ovšem je nutné minimálně jednou týdně je řádně vysát kvalitním vysavačem.
V posledních letech jsou velice moderní tzv. plovoucí podlahy, které jsou k dostání v desítkách nejrůznějších struktur i barev. Jejich položení je ovšem vždy lepší svěřit odborníkům. Podlaháři Ústí nad Labem vám zaručí maximální přesnost, která je u těchto podlah velmi důležitá.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.