Podlahářství Ostrava: hřejivá náruč koberců

Nepatříte-li mezi ostravské alergiky, kteří by se měli podlahového chlupáčka raději vzdát, staví před vás koberce příjemnou otázku, jaký měkounký mazlíček se do které místnosti hodí. Zda mít v obývacím pokoji celoplošný neutrální koberec, nebo jen několik malých kusovek s výrazným vzorem, jestli mít v celé kuchyni dlažbu, nebo si dát raději pod jídelní stůl kokosák.

Výběr koberce podle zátěže

Stejně tak jako u laminátových lamel nebo umělých podlahových krytin si při výběru koberce musíme dát pozor především na to, jak velkou zátěž a jak intenzivní provoz vydrží. Čím jsou hodnoty povrchové váhy vlasu, zákrutu vlákna a hustoty vyšší, tím jsou také vlastnosti koberce lepší. V obývacím pokoji bude koberec jistě namáhán více než v ložnici.

Tři základní druhy

Bytové koberce dělíme podle konstrukce na koberce s řezaným vlasem, smyčkové a kombinované. První druh se hodí prakticky do všech místností bytu. Původní smyčky byly seřezány a vznikly tak jednotlivé vlasy. U smyčkových koberců zůstaly smyčky zachovány a jsou buď pravidelné, anebo nejsou ve stejné úrovni a vytvářejí tak nejrůznější dezény. Kombinované koberce mají jak řezaný vlas, tak i smyčky a díky tomu nabízejí ještě mnoho dalších výtvarných možností. Na výrobu koberců se nejčastěji používají syntetická vlákna jako nylon, polypropylen nebo polyester. K často používaným přírodním vláknům patří také vlna, hedvábí a kokos.

Pokládání a lepení koberců Ostrava


Podlahářství Ostrava a jejich zruční podlaháři provádějí pokládku a lepení koberců všech typů. Pravidelně se seznamují s aktuální nabídkou materiálů mnoha výrobců koberců, absolvují školení pořádaná výrobci a dovozci koberců a jsou v úzkém kontaktu s podlaháři celé střední Evropy, se kterými konzultují své zkušenosti.
V souladu s objednávkou provede toto podlahářství Ostrava odbornou pokládku vámi vybraného koberce, včetně přípravy podkladu pod koberec, zalištování a případně i demontáž a odvoz starého koberce a lišt.
Koberec si můžete zakoupit sami ve vybrané prodejně koberců, případně navštívit vzorkovou prodejenu podlahářství Ostrava.

Exotické koberce

Kvalitní ručně tkané koberce z Íránu, Indie, Nepálu, Afghánistánu a dalších asijských zemí jsou uměleckým dílem a investovat do nich se určitě vyplácí. I když jsou všechny tkány podle nějaké předlohy, každý z nich má svoje originální prvky a odlišné detaily, takže každý koberec je vlastně originál. Jsou vázány z ovčí vlny nebo hedvábí. Jedním z ukazatelů jejich kvality je vysoká hustota uzlíků. Dalšími hodnotícími kritérii jsou počet bordur, asymetrie vzoru, kvalita vlny nebo použití přírodních barviv.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.