Dřevěné podlahy Brno přináší dřevo do vašeho domova

Dřevěné podlahy jsou stále oblíbené

Dřevěným podlahám dávají lidé v současné době jednoznačně přednost. Masiv, anebo vrstvy? Dřevěné podlahy se vyrábějí v různých podobách. Buď můžete sáhnout po masivu, ať už v podobě palubek, parket nebo vlysů, nebo po vrstvených profilech. Ty se vyrábějí jako lamely nebo také jako výlisky. Každý z těchto typů má své přednosti i nevýhody.

Vadí spára u dřevěné podlahy?

U masivních prvků, jako jsou palubky, parkety a výlisky, je nutné počítat s tvarovou nestálostí. Jejím výsledkem jsou viditelné a často nerovnoměrné spáry mezi jednotlivými díly podlahy. Komu tato nepříjemná vlastnost nevadí, může si být jist, že jinak má prvotřídní podlahovou krytinu, která mu vydrží na celý život a kterou budou užívat ještě další generace. Tedy je-li samozřejmě dřevo kvalitní a dobře proschlé. Určitě se nestačí během oprav probrousit na spojovací pera, jak se to může stát u vrstvených dřevěných profilů. Tento typ dřevěných podlah, ať už to jsou lamely nebo vlýsky, lze přebrušovat maximálně čtyřikrát. Toto omezení je vykoupeno lepší stálostí podlahy. Třívrstvé lamely i vlýsky méně „pracují“, tudíž u nich nevznikají tak markantní spáry, jako je tomu u dřevěné podlahy z masivu.

Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy nejsou obvykle řešeny jako celomasivní dřevěné parkety, které jsou vyrobeny z jednoho kusu dřeva. Nežádoucí vlastnosti dřeva, jako například tendence k ohýbání při vysychání parket, jsou eliminovány výrobou vícevrstvých dřevěných parket. Spodní nosné vrstvy podlahy (z různých materiálů na bázi dřeva) zajistí dřevěné plovoucí podlaze tvarovou stabilitu a soudržnost parket, zatímco horní nášlapná vrstva z masivu ušlechtilého dřeva zachová všechny žádoucí vlastnosti dřevěné podlahy.

Dřevěné podlahy Brno

Ačkoli mají díky omezené možnosti přebrušování vrstvené dřevěné profily kratší životnost, jejich cena je ve srovnání s masivními prvky vyšší. Zákazník platí vyšší výrobní náklady, které lepením jednotlivých vrstev vznikají. S radou a pomocnou rukou jsou vám k dispozici Dřevěné podlahy Brno a jejich zkušení podlaháři. Specializují se na pokládání plovoucích podlah v regionu Brno a Jihomoravský kraj. Je velmi vhodné využít zkušeností podlahářů a svůj záměr před výběrem materiálu dřevěné podlahy vždy před nákupem konzultovat s odborným pracovníkem podlahářství Dřevěné podlahy Brno.Tito zkušení podlaháři vám pomohou s výběrem nové dřevěné podlahy rádi a ochotně.

Dřevěné podlahy dokáží být, jako jedny z mála podlahových povrchů, nadčasové a slučitelné s jakýmkoliv interiérem. Jedinou jistou metodou pokládky podlah je svěřit položení dřevěné plovoucí podlahy odborníkům – podlahářům. Jejich zkušenosti, řemeslná zručnost, předvídavost a vybavení vám zaručí, že správně položená podlaha bude skutečně a dlouhodobě vykazovat vlastnosti, pro kterou jste se právě pro dřevěnou plovoucí podlahu rozhodli.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.