Objevte kouzlo Sardinie

Blankytné nebe bez mráčku, průzračné hlubiny moře, po nichž se plují bílé plachetnice a jemný světlý písek pokrývající dlouhé pláže, to je Sardinie, jeden z nejkrásnějších ostrovů Itálie rozkládající se ve Středozemním moři u jihozápadního pobřeží Apeninského poloostrova. Rozhodnete- li se prožít svou dovolenou právě na Sardinii, pak se můžete těšit na příjemná přímořská města s klidnou atmosférou, vynikající vína dozrávající na zdejších vinicích i na kulturní památky, které jsou připomínkou dlouhé historie tohoto ostrova.

Dovolená na Sardinii je skvělým zážitkem pro celou rodinu. Ať už plánujete pobyt s malými dětmi, partnerem či s přáteli, na Sardinii naleznete vše, co si jen od letní dovolené v Itálii lze přát. Navštivte srovnávač zájezdů NewTravel.cz a rezervujte si své zájezdy na Sardinii z pohodlí vašeho domova.

Letoviska Sardinie

Sardinie je, hned po Sicílii, druhým největším ostrovem Itálie a díky tomu se pyšní stovkami kilometrů pobřeží a nádherných pláží s jemným pískem. Mezi nejoblíbenější letoviska Sardinie patří příjemné malé letovisko Cannigione nacházející se na severu Sardinie, Isola Rossa s nádherným zálivem Asinara a ideální polohou k výletům na Smaragdové pobřeží, Palau s krásným přístavem a četnými památkami, Porto Cervo, Porto San Paolo a San Teodoro.

Památky Sardinie

Sardinie je stejně jako většina Itálie plná kulturních památek a přírodních zajímavostí. Typickým znakem Sardinie jsou zejména tzv. nuragy, válcovité kamenné stavby, kterých je na ostrově téměř 7 000. Při návštěvě ostrova byste si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu hlavního města Cagliari, v němž se nachází náměstí Piazza Italia s památníkem krále Viktora Emanuela II., kostel Saint´Antonio Abate, náměstí Piazza Duomo, knížecí palác Palazzo Ducale či fontána Fonte del Rosello.

Přírodní krásy Sardinie

Sardinie je vynikajícím místem nejen pro milovníky historie, ale také pro vyznavače krásné přírody. Dominantou tohoto ostrova jsou zejména vynikající pláže, divoké hory, vysoké skalní útesy a tajemné jeskyně. Výborným způsobem, jak poznat krásy tohoto ostrova je pěší turistika, cyklistika, ale také jízda na mořském kajaku kolem celého ostrova s návštěvou i méně dostupných míst. Nenechte si ujít aktuální zájezdy na Sardinii!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.