Madrid, hlavní město Španělska

O hlavním městě Španělska již zajisté slyšel každý. Ale proč je tato metropole mezi turisty tak oblíbená?

Jeho kouzlo je pravděpodobně v různorodosti. Při návštěvě tohoto velkoměsta si na své přijde téměř každý. V první řadě se můžete nechat zlákat historickými památkami či galeriemi. A v řadě druhé pak zažít něco ze španělského nočního života, při kterém se budete bavit až do ranních hodin. Rušných a životem pulzujících ulic tu naleznete hned několik, přičemž mezi nejoblíbenější patří například Gran Via.

Madrid se mezi španělskými městy celkem pochopitelně pyšní největší rozlohou a svůj domov zde našlo téměř 3 a půl milionu lidí. V samotném centru Madridu stojí za vidění Puerta de Sol (Sluneční brána), kde se mimochodem nachází i nultý kilometr španělských silnic.

Při své návštěvě byste si rozhodně neměli nechat ujít známé skvosty z oboru architektury, které jsou s největší pečlivostí propracovány do těch nejmenších detailů. Patří mezi ně Královský palác se světově proslulou galerií Prado, hlavní náměstí Plaza Mayor, Sabatiniho zahrady a spousty dalších a dalších, na které vám ale bohužel pouze jedna návštěva rozhodně nebude stačit.

Fanoušci velkoklubu Real Madrid mohou zažít elektrizující atmosféru na stadionu Santiago Bernabeu. Vyznavači býčích zápasů se zajdou podívat do arény ve Ventas, romantici pak mohou hodiny bloudit parkem Buen Retiro. Co si z Madridu vyberete a vychutnáte záleží jen na vás.

Při návštěvě hlavního města Španělska se doporučuje používat metro, neboť stejně tak jako ve většině evropských metropolí patří jednoznačně mezi nejrychlejší způsoby dopravy. A určitě se vyplatí zakoupit slevovou kartu Madrid Card, s kterou budete moci se slevou cestovat hromadnou dopravou a navíc navštěvovat kulturní památky za jeden poplatek.

Další informace o španělských městech a Španělsku hledejte na www.spanelsko-web.cz.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.