Lyžování v Alpách si zamilujete

Každý z nás lyžařů dobře zná a miluje ten pocit, kdy je vaše noha, jak já říkám, konečně zase celá. Vzpomeňte si na ten dobře známý pocit tlaku, a přitom pevnosti a jistoty nohy v lyžárce, do rukou v teplých rukavicích uchopíte své oblíbené hůlky, kolikrát už zabránily pádu, a noha cvakne do dokonale seřízeného vázání. Do tváří vás hřeje slunce a přeci cítíte dobře známé štípání mrazu, když vás lanovka unáší vstříc zážitkům. Pod lyžema cítíte křupat dokonale upravený sněhový koberec a než se nadějete, už se řítíte z kopce, kolem vás sviští vítr a slyšíte dobře známý zvuk, kdy se vaše lyže v obloučcích prořezává sněhem, a svaly pracují.

Zpíváte si v duchu nebo nahlas písničku či přemýšlíte o věcech, na které jste si celý den neudělali čas. Jste tu jen sami pro sebe a na zimou zčervenalých tvářích se vám rozprostírá úsměv. Ale jen decentní, ať vám není zima na zuby. Už jsem vám připomněla krásy zimní dovolené? Navnadila jsem vás na dovolenou na lyžích? Tak pojďme společně vybrat nějakou, co za to stojí. Třeba dovolená v Alpách!

Oblíbené alpské země

O naše překrásné středoevropské Alpy se musí dělit hned sedm států, ale mezi nejznámější, milovníky zimních sportů nejnavštěvovanější Alpy, patří ty Rakouské, Francouzské, Švýcarské a Italské. Nelze říct, že jedny jsou lepší nebo horší, všechny jsou součástí jednoho překrásného pohoří a všechny nabízejí dokonalý zážitek, požitek, no zkrátka dovolenou snů.

Italské Alpy jsou zalité sluncem a naleznete zde všechny nejvyšší vrcholy, Švýcarské Alpy jsou zase proslulé jedinečnou krajinou a kuchyní, Rakouské jsou blízko, skoro jako by byly naše a Francouzskými vás bude doprovázet dokonale zvučná a melodická francouzština.

Lyžování na Mt. Blancu

Nemůžete se rozhodnout, do které země vyrazit? Možná vám pomůžu. Jak se říká, nejde sedět na dvou židlích najednou, já vám ale dokážu, že jde lyžovat ve dvou zemích zároveň. Nabízím lyžovačku na nejvyšším alpském vrcholu Mont Blanc (4 807 m.n.m.). O tuto jedinečnou horu se dělí Francie s Itálií tak pozor, ať sjedete do správné země. Co víc k tomu říct? Nestačí než popřát vám ať máte azuro a mráz tak akorát, všechno ostatní je zde dokonalé. Špičkové restaurace podél široké, upravené sjezdovky, výhled, kilometrové svahy. Prohlédněte si aktuální lyžařské zájezdy do Alp a užijte si skvělou dovolenou!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.