Dovolená na ostrově Tenerife

Ostrov Tenenerife je největší z Kanárských ostrovů. O Tenerife se mluví jako o „ostrově věčného jara“. Příjemné klima na ostrově, krásná příroda lákají mnoho návštěvníků po celý rok.

Tenerife má tvar trojúhelníku a uprostřed se nachází nejvyšší hora celého Španělska Pico del Teide, kam vedou kroky většiny návštěvníků. Horolezci považují její zdolání za velmi náročné, protože na vrchol vystupují téměř od hladiny moře. Pico del Teide je symbolem ostrova a můžete ji vidět z kteréhokoliv místa na Tenerife. Je to dodnes činná sopka. Na její vrchol se můžete dostat lanovkou, která vede z jejího úpatí.

La Orotava je malebné město s typickou kanárskou architekturou a nezapomenutelnými lidovými slavnostmi. Je často označováno za nejkrásnější na Tenerife. Městečko se pyšní velmi dobře udržovanými domy, které mají krásné fasády a dřevěné balkóny.

Za zmínku stojí i přístavní město Icod de los Vinos. To se proslavilo vynikajícím vínem. Ovšem největší atrakcí tohoto městečka je strom Drago Milenario. Jeho stáří bylo odhadováno na neuvěřitelných 2.000 až 3.000 let, ale podle posledních výzkumů tvoří zhruba jen 600 let. Váže se k němu i legenda, která vypráví o tom, že z něj vytéká krev, jenž má blahodárné účinky. Když už tu budete, prohlédněte si i trojlodní kostel San Marcos. Vyniká především nádherným kazetovým strojem a stříbrným hlavním oltářem.

Turistická sezona na Tenerife je po celý rok. V nabídce naleznete i zájezdy last minute. Můžete odlétat z Prahy a pro ty zkušenější doporučujeme využít nabídku německých cestovních kanceláří, jejichž zájezdy na Kanárské ostrovy bývají za lepší ceny a nabídka je také rozmanitější. Můžete vybírat z kvalitních hotelů s polopenzí nebo all inclusive, ale i apartmány bez stravy. Nejvyšší návštěvnost je na Silvestra a v období karnevalu. Tenerife je na druhém místě co do velikosti karnevalů (hned po Riu de Janeiro). Každý si tu užije dovolenou podle svých představ. Užijete si koupání v moři a slunění na světlých či tmavých plážích, pěší či cyklistickou turistiku v překrásné přírodě, historická místa i lokální zajímavosti, širokou nabídku sportů a pro děti tu jsou i zábavní parky.

Nejnavštěvovanější zoologickou zahradou na ostrově je Loro Parque, její návštěvu si nenechte ujít – nachází se zde nejvíce druhů papoušků na světě.

Cesta letadlem zabere přibližně 5 hodin a časové pásmo je o hodinu kratší, jako na zbytku Kanárských ostrovů. Pokud ostrov Tenerife navštívíce, určitě nezapomeňte ochutnat vynikající speciality místní kuchyně. S výběrem vaší dovolené, vám rádi poradíme.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.