Aktivní dovolená ve Francii

Francie je proslulá svými horami. Alpské hřebeny nacházející se v této zemi jsou jednou z dominant kraje. Často fungují jako natáčecí lokality pro mnoho filmů ať už se jedná o využití jejich drsného vzezření pro akční žánr, nebo romantických scenérií. To svědčí o velmi širokém spektru využití vybraného požadavku. Lyžování ve francouzských Alpách je opravdu nezapomenutelným zážitkem. Užijeme si zde klasické lyžování, ale i freeride, či jízdu na snowboardu. Tamní sjezdovky, bývají propojené, takže můžeme brázdit pohoří Alp dle libosti a tak dlouho jak budeme chtít.

Lyžování ve francouzských Alpách není pouho pouhým slovem. Jedná se o opravdový zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný zkušený lyžař. Avšak i pro začátečníky jsou zde přizpůsobeny podmínky, takže se nemusíme bát, že ač jsme na lyžích nikdy nestáli, zde se budeme nudit. To v žádném případě. Při pohledech na zledovatělé vrcholky nádherných hor a horská jezera dočista zapomeneme, že jsme se přijeli učit lyžovat. Splyneme s chvílí a nádherou okolí natolik, že výuce nebudeme věnovat pozornost a najednou zjistíme, že už to umíme. Přesně takto, doslova fungují Francouzské Alpy. Tamní krása přírody nás naprosto pohltí a vyrazí dech.

Každoročně zde přijíždí mnoho a mnoho extrémních lyžařů, kteří si zdejší hory velmi pochvalují. Podmínky pro skutečný adrenalin, jsou zde přímo ideální a tak mnoho z nich „sjede kopec“ a dole vykřikují radostí, objímají se a děkují, že to vůbec přežili! Na své si zde přijde každý, kdo hoví tomuto zimnímu sportu v jakékoliv míře a v jakékoliv rychlosti.

Kde se ubytovat ve francouzských Alpách?

Tato otázka nás nemusí až tak moc trápit, neboť lyžařských středisek v Alpách je veliké množství. Můžeme vybírat od luxusních hotelů, až po skromná ubytování s vlastním sociálním zařízením. Sezona lyžování, kvůli velké nadmořské výšce, zde probíhá téměř po celý rok. Takže pokud se rozhodneme pro lyžařský zájezd do Francie na jaře – vyjeďme. Vyražme do Francie, která nám zatají dech, nejen svými vysokými horami, množstvím, sjezdovek, jejich spletí, kvalitním ubytováním a zázemím nejen pro lyžaře, ale také nekonečnými možnostmi jak trávit dovolenou a to nejen v zimě. Francouzské Alpy jsou jednou z pých Francie. A jde to vidět! Prohlédněte si aktuální lyžařské zájezdy a užijte si skvělé lyžování ve Francii!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.