Ája s Máňou berou s sebou i příbuzenstvo, aneb letní rodinná dovolená v Čechách

Horké letní měsíce jsou v plném proudu, naše malé robátka se čachtají v bazéně, pubescenti jsou celé dny v pejru a přijdou akorát na večeři se slovy „Mámo, já bych jed!“ a pak se zase odklidí do svých pokojů. K překvapení všech přítomných, vznesl náš nejstarší námitku, že by rád jel s námi někam na rodinnou dovolenou. Údivem nikdo nepromluvil minimálně 5 minut, ale pak se k němu přidali i ostatní a nakonec jsme se dohodli, že něco vymyslíme.

Sedím si tak nad našim cestovatelským deníkem a přemýšlím, kam tedy vyrazíme. Chtělo by to někam k moři, ale při pohledu do peněženky, která teď před výplatou zeje prázdnotou, si můžeme pustit leda tak Google Earth a okoupat se tam v představách nebo si udělat vycházku pomocí street view. Na víc holt není. Tak dobře, říkám si, oželíme zahraničí a najdeme slevu na pobyt v Čechách. Naše země je přece tak krásná.

Jeseníky, jasná volba

Slev na různých portálech je takové množství, až z toho oči přechází. Výběr jsem tedy zúžila na co nejnižší cenovou kategorii s možností ubytovat děti zdarma. Podařilo se mi najít příjemný pobyt v Jeseníkách. Penzion vypadal útulně, vyžití je v horách vždy velké a navíc tam žije pár našich přátel, které můžeme navštívit. Když se v rodině rozneslo, kam vyrážíme, z celkového počtu šesti osob jsme se rozrostli na patnáct. Takže celý hotel zabrala jen Ája s Máňou a příbuznými. Nakonec jsme se domů po týdenní dovolené vraceli odpočatí, veselí a plní zážitků.

Jeseníky jsou jako stvořené pro výlety. Navštívili jsme Praděd, přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně, která nám svou velikostí brala dech. Vypravili se na exkurzi Linhartovského zámku, udělali jsme si výlet do Karlovy Studánky a večer jsme pro děti uspořádali stezku odvahy zříceninou hradu v Černé Vodě, kde jsme vážně uvažovali o tom, že pro naše Otesánky využijeme služeb tamní hladomorny. Vyzkoušeli jsme různé cyklostezky a soutěžili, kdo po ránu v lese najde víc hub. A to Vám povím, ještě rostou!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.