Stavba kachlových kamen, krbů a sporáků na míru

Kachlová kamna

Kachlová kamna známe asi všichni a těžko si bez nich představíme tu správnou pohodu na chalupě. Málokdo však už ví, že se jedná o středoevropskou specialitu, a tedy jedinečnou součást našeho kulturního dědictví. Přestože se jedná o několik set let starý vynález, dokáží kachlová kamna co se hospodárnosti týče držet krok s nejmodernějšími technologiemi.

Fungují na principu akumulační pece s keramickošamotovými stěnami hrubými 8 až 18 cm. Teplo odvádí z vnitřního ohniska kamen přes keramický plášť a ve formě tepelného záření dále do prostoru vytápěných místností. Jako palivo se kromě tradičního dřeva a dřevěných briket dále používají hnědouhelné brikety, pelety, kusové uhlí, topný olej či zemní plyn.

Měli jste někdy pocit, že z roztopených kachlových kamen doslova „sálá pohoda“? Moderní věda pro to již našla vysvětlení. Kachlová kamna totiž produkují zdraví prospěšné záporné ionty, které zlepšují psychický stav člověka a kladně ovlivňují jeho duševní pohodu.

Kachlové krby

Kachlové krby fungují stejně jako kachlová kamna, mají však navíc vestavěnou tzv. krbovou vložku. Díky té máme ve vytápěné místnosti přímý kontakt s otevřeným ohněm, což působí velmi pozitivně na naši psychiku. Kachlové krby umí pomocí teplovzdušné vložky ohřívat radiátory, vodu nebo i podlahové vytápění.

Kachlové sporáky

Kachlové sporáky mají hned několikero využití. Kromě samozřejmého výhřevu vnitřních prostor chalupy nebo domu jsou skvělými pomocníky při vaření. Ihned po roztopení je vám k dispozici sporák a trouba. Jídlo upečené v troubě z kachlových kamen přitom chutná mnohem lépe než jídlo připravené v plynové nebo elektrické troubě – kdo nevyzkoušel, neuvěří. Bývá zde také zabudovaný tzv. kamenec, což je zařízení na ohřev teplé pitné vody. Výjimkou pak nejsou ani nainstalované topné vložky, které se užívají stejně jako v případě kachlových krbů pro ústřední vytápění objektu.

Veškerá kamna, krby i sporáky se vyrábějí podle inspirace hledané v tradici a historii. Jejich tvar i barva se však dá velmi snadno přizpůsobit individuálním přáním zákazníků a jejich estetickému cítění. Od toho se pak samozřejmě i odvíjí jejich cena. Informujte se o detailech těchto produktů na webu www.kachlovakamna-krby-sporaky.cz/ nebo na tel. čísle +421 902 112 449.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.