Hroty na pneumatiky vám umožní bezpečnou jízdu na sněhu

Pneumatiky opatřené hroty zajišťují výborné jízdní vlastnosti na sněhu a ledu. Přesto, že jejich používání u nás není povoleno, jsou pneumatiky s hroty úspěšně využívány v horských oblastech po celé ČR.

Řešením jsou hroty v pneumatikách, známé též jako hroty na neumatiky, nebo pneumatiky s hřebíky. Hned zkraje je třeba uvést, že se nejedná o pneumatiky s hřeby, jaké známe například ze závodů ploché dráhy, nebo zimních automobilových závodů na ledu. To jsou speciální pneumatiky, již s hroty vyráběné. Zde hovoříme o klasických pneumatikách, do kterých jsou hroty dodatečně aplikovány.

Pneumatiky s hroty zajišťují prvotřídní, kvalitní trakci na sněhu a ledu. Neocenitelné jsou hlavně v oblastech, kde trvá zimní počasí dlouhé měsíce a je nutné se pohybovat vozidlem i přes absenci údržby cest. Podle rozměru pneumatiky se vždy několik desítek hrotů zarývá do zledovatělého povrchu a zajišťuje tak nepřekonatelnou trakci. Na jednu pneumatiku se obvykle používá přes 100 hřebů.

Nutno uvést, že jízda s pneumatikami s hroty je u nás až na výjimky zakázána. Výjimku tvoří pouze vozidla záchranné služby ČR. V jiných Evropských státech jsou ale na silnicích běžně k vidění a jsou zde s velkou oblibou využívány. Pokud vyrážíte na zimní dovolenou do některé z těchto oblastí, není od věci jejich použití zvážit. I zkušený řidič ocení, jak pneu hroty výrazně zvyšují pasivní bezpečnost vozu na sněhu a ledu a také to, že vlastnosti těchto pneumatik nepůsobí problémy na mokrých vozovkách.

Cena instalace jednoho hrotu u www.pneuhroty.cz je 10 kč a na každou pneumatiku se aplikuje většinou mezi 250 až 400 hroty. Osázení pneumatiky hroty je tedy otázkou několika tisíc korun za každé kolo. Pro více informací navštivte internetové stránky www.pneuhroty.cz, nebo zavolejte na 608 270 009.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.